In het Almelose stadhuis liggen weer eens ‘alle proemen in de drek’. De positie van het college en daarmee de complete coalitie staat -mogen we het eindelijk meemaken- op omvallen. Fractievoorzitter Fred Gerritsen van D66 zegde afgelopen week het vertrouwen op in het college nadat deze -in de persoon van wethouder financiën Jan Van Marle, cruciale info over de duur van bezuinigingen achterhield. Het college is nu vleugellam en beraadt zich voor de zoveelste keer op de eigen positie. Een oplossing is vervanging van marle of toetreding van andere partijen waarbij Las als winnaar van de laatste verkiezingen voor de hand ligt. Maar of dat zal gebeuren: het Almelose stadsbestuur liegt en bedriegt zich al decennialang een weg door haar termijnen, ondertussen de stad Almelo volledig verruïneren en kapotbezuinigen en als verschroeide aarde achterlatend. Opvallend genoeg met uitzondering van de stadhuisomgeving, straks zelfs met ophaalbrug. Die ophaalbrug staat wat ons betreft symbool voor een ‘ophaalneus’ en een dikke middelvinger richting eigen bevolking en binnenstadondernemers.
Een college en een niet door enige kennis van zaken gehinderde gemeenteraad, die op deze manier een stad bestuurt verdient het om te worden opgeheven. Als Van Marle eieren voor z’n geld kiest en opstapt, ligt het nest van CDA, D66, SP en PvdA eindelijk onder de boom. Zonder het CDA als grootste partij is de stad namelijk onbestuurbaar. Maar de politieke eer is in het Almelo anno 2015 al jaren dood. Gerritsen kon niet anders dan het college oproepen tot zelfreflectie, want omdat Van Marle een brief met voor de raad essentiële informatie heeft achtergehouden is het vertrouwen voor de zoveelste keer geschaad. De brief gaat overigens over de begrotingsdiscipline in Almelo en overleg daarover met de provincie Overijssel in haar rol als toezichthouder.
Gelukkig zijn we binnenkort van deze muts verlost.
Gefeliciteerd Gerwin, hou vol en ga door.
Donderdag gedagvaard ivm schenden geheimhouding over erepenning voor Mieke Kuik. Een non-onderwerp zeg maar. Door aangifte van burgemeester Jon Hermans.
Terwijl zij geen aangifte deed tegen wethouder Johan Andela die lekte over de verkoop van de Cogas-aandelen.
Gemeentebestuur Almelo? Minkukels en labbekakken. Er zijn vast meer gemeenten in ons snertlandje waar het niet allemaal gesmeerd loopt, maar wat hier gebeurt??? Allemaal uit op eigen gewin; de stad interesseert hen geen ene moer. Een enkele uitzondering daargelaten. Gadverdamme, wat een afgang.
Wordt het weer eens tijd om een verkiezing beste en slechtste raadslid te organiseren? Kijken hoe almelo die gerritsen waardeert…..
Gelukkig ben je weer paraat, Tony! Ik heb je erg gemist…